Alcosan

3 hodnocení
 
 

Alcosan VT10 je dezinfekční prostředek na bázi alkoholu, který obsahuje i malé množství organických sekvestračních látek a kvarterní ammoniové sloučeniny.

Můžeme doručit do
27.1.2021
Cena 406,61 Kč bez DPH
492 Kč    
Kód produktu G11983
Značka Diversey
Kategorie Dezinfekční prostředky
 

Popis Alcosan VT10 je dezinfekční prostředek na bázi alkoholu, který obsahuje i malé množství organických sekvestračních látek a kvarterní ammoniové sloučeniny.

Alcosan VT10 je určený pro dezinfekci všech omyvatelných ploch, zařízení a předmětů, které přicházejí do styku s potravinami v potravinářském průmyslu a v kuchyních, především tam, kde nelze nebo se nedoporučuje použít dezinfekční prostředky ředěné vodou.

Alcosan VT10 se aplikuje neředěný postřikem nebo se nanáší čistou tkaninou. Z ošetřených povrchů se rychle odpařuje. Alcosan VT10 má baktericidní účinnost a je účinný i vůči kvasinkám. Je vhodný především pro dezinfekci rizikových povrchů např. pracovních ploch a povrchů zařízení, plničů, dopravníků před začátkem výroby nebo při změně šarží, na ošetření potrubních armatur, přepojovacích panelů apod. Návod k použití Používejte biocidní přípravky bezpečně.

Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace o přípravku. Alcosan VT10 se používá neředěný. Aplikuje se postřikem do úplného smočení předem omytých čistých povrchů. Dezinfekčního účinku se dosáhne po zaschnutí. Kontaktní doba má být alespoň 5 minut na zajištění baktericidní účinnosti a po 15 minutách je účinný i vůči kvasinkám (EN13697).

Povrchy, které přicházejí do přímého styku s potravinami, je třeba po provedené dezinfekci opláchnout čistou vodou. Technické údaje pH (neředěný) 4,8-5,4 Hustota (20°C) cca 0,96 g/cm3 Vzhled bezbarvá kapalina Bod vzplanutí 25°C CHSK 564 gO2/kg Bezpečná manipulace a skladování Skladujte v původních uzavřených obalech mimo extrémní teploty. Další údaje jsou uvedeny v bezpečnostním listu.

Zbytky prostředku a použité obaly předejte k profesionálnímu odstranění (např. skládkování, spalování) firmě, která se zabývá zneškodňováním odpadů, nebo zajistěte dle Vašeho povolení. Materiál obalů je vhodný k energetickému zhodnocení nebo recyklaci. Odpad by se neměl odstraňovat uvolněním do kanalizace. Dodržujte platné právní předpisy, zákony, vyhlášky a nařízení o odpadech.

Kompatibilita prostředku Alcosan VT10 lze použít na všechny materiály odolné vůči alkoholům. Není vhodný pro povrchy z plexiskla, akrylátů, polykarbonátů a podobných plastů. Před dlouhodobým kontaktem nebo při nejistotě se doporučuje předem vyzkoušet odolnost daného materiálu. Alcosan VT10 nelze aplikovat na zahřáté plochy, motory a nekrytá elektrická zařízení.

Foto ilustrační.

Podobné produkty

Hmotnost 5 kg
Druh S alkoholem
Použití Na povrchy

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: